גרעין זמר

החברה הישראלית בגובה העיניים

גרעין זמר הוא מסלול מנהיגות שהקימה תנועת “המחנות העולים”, כדי להכשיר את חלוצי המחר שיפעלו בפריפריה החברתית של ישראל. המסלול מתחיל בתהליך גיבוש הקבוצה במהלך כיתה י”ב, וממשיך לשנת שירות, ואף לשירות הצבאי.

להדריך ילדים ונוער בסיכון במגוון משימות

בשנת השירות חברי הגרעין גרים במגדל העמק ובנצרת עילית, מדריכים ילדים ונוער בסיכון, וחווים את החברה הישראלית מקרוב.

שנת השירות שלנו היא המגוונת ביותר מבחינת המשימות החינוכיות, ומתאימה לכל אחד ואחת. הש”שנים פוגשים מגוון ילדים ובני נוער במגוון מסגרות: בית ספר "עצמון" הכולל פרוייקטים לימודיים יחודיים כגון "החממה", מועדוני “בית שוקו” לילדי השכונות, המועדון “השכונתית” המפגיש בני נוער יהודים וערבים, הדרכה בקריות ועוד ועוד…

ההדרכה היא במגוון מתודות: קידום לימודי, אמנות ומוזיקה, חונכות אישית, הדרכה חברתית, טיולים וליווי מד”צים. לכל אחד תהיה משימת בוקר בבית ספר ומשימת אחה”צ במועדון. בשאיפה תפגשו את אותם החניכים ארבעה ימים בשבוע – בוקר וערב, ותהיו הדמות החינוכית הכי מעורבת בחיים שלהם.

לגור בקומונה עצמאית ליד קיבוץ עירוני

שנת השירות בגרעין זמר היא שנה של מגורים ליד קיבוץ עירוני, ושותפות אתו בעשייה החינוכית בעיר.

מה זה קיבוץ עירוני? במגדל העמק ונצרת עילית שוכנים שני קיבוצים עירוניים של בוגרי תנועת “המחנות העולים”, ובהם יותר ממאה חברים מכל רחבי הארץ שהחליטו לחיות כאן כחלק מהקהילה. לא תמצאו בקיבוצים האלה חדר אוכל וגם לא רפת ולול, אלא אנשים שעושים יחד שינוי חברתי דרך פרויקטים חינוכיים.

הגרעין מקיים חיי שיתוף ומתנסה בחיים עצמאיים לגמרי – ניהול תקציב, קניות, בישולים וכו. יום וחצי בשבוע מוקדש לגיבוש הקבוצה וללמידה. הגרעין הוא גדול – 20 חברים – כדי לאפשר מגוון ועוצמה חברתית. זוהי הזדמנות להכיר צורת חיים ייחודית מקרוב, וגם להיות בעצמכם מעין קיבוץ עירוני לשנה.

לרציניים בלבד

גרעין זמר מיועד לבוגרי י”ב שרוצים לעשות שינוי חברתי אמיתי, לפעול במשימה חינוכית עמוסה ומאתגרת, ולהשקיע ברצינות בגיבוש הקבוצה –גם בי”ב וגם בש”ש.

אנו מתנגדים עקרונית למיונים, ובכל זאת לגרעין “זמר” יש הרבה יותר מתעניינים ממקומות. אז מה עושים? אצלנו מתקבל לשנת השירות מי שהוכיח רצינות בתהליך י”ב. אפשר גם להגיד שאתם ממיינים את עצמכם: אם תגיעו לסמינר קבוצתי פעם בחודש לאורך כל שנת י”ב, ותוכיחו השקעה ומחויבות לצאת לגרעין – התקבלתם!

הגרעין מיועד לי”בניקים שאינם בוגרי תנועת “המחנות העולים”.

יצירת קשר

הכנסו לכאן והרשמו

מעוניינים לקבל עוד פרטים ולהיות מעודכנים? מצאו את "גרעין זמר" בפייסבוק ובאינסטגרם ועשו לנו לייק.

מעוניינים לבוא לכנסי המתעניינים? התקשרו אלינו:

אמוץ שפירא – 052-6224231

מייל: amotz.shapira@gmail.com