בינ”ה

שנות שירות “בארות”

שנת שירות בישיבות החילוניות ברחבי הארץ – חיפה, באר שבע, ירושלים ותל-אביב
שנת שירות ייחודית המשלבת עשייה קהילתית נרחבת ולימוד עשיר ומעמיק. בשנת השירות “בארות” תחיו בקומונה של כ14 שינשינים ושינשיניות, תחוו חיי שיתוף וניהול עצמאי בשכונות ברחבי הערים.

במהלך השבוע תתנדבו בשעות הבוקר עם בני נוער בבתי ספר ותיכונים ברחבי העיר, ובשעות אחר הצהריים עם אוכלוסיות במגוון גילאים. תלמדו על מקורות יהודיים, החברה הישראלית וכן תלמדו על העיסוק בעשייה חברתית, תחוו שבתות משותפות ותצאו לימי סיור ועיון להכרות מעמיקה עם החברה הישראלית. תעברו הכנה לשירות משמעותי בצבא במגוון תפקידים, אופציה לגיוס משותף עם גרעין נח”ל וחזרה לפרק משימה בקהילה.

תוכנית שקמה

תכנית שקמה היא הקבוצה הירוקה של בינ”ה. היא משלבת לימוד על טבע, אקולוגיה וערכי עשייה קהילתית וחברתית. בתוכנית תנהלו חיי קבוצה שיתופיים, תרכשו כלים לעבודה אקולוגית הן בסביבה עירונית והן בסביבה חקלאית, תעבדו בשיתוף עם הקהילה בדרום תל אביב בגינות קהילתיות ובעשייה חינוכית ירוקה במוקדי התנדבות ושנים בעיר, תוך למידה על החברה הישראלית והיכרות מעמיקה עימה.
בנוסף, תעברו יחדיו תכנים טיולים ופעילויות אשר יכינו אתכם לקראת שירות משמעותי בצה”ל.
בואו להיות חלוצים בעיר הגדולה!

מכינת בינ”ה

למנהיגות ע”ש לובה אליאב בדרום תל אביב

עשייה חברתית משמעותית– תתנדבו ותהיו מעורבים בעיר של פערים כלכלים וחברתיים
לימוד מעמיק– תלמדו יהדות, ציונות ותרבות ישראלית עם צוות מורי ומורות הישיבה החילונית.
הכנה לצה”ל– תשתתפו בהכנה מנטלית ופיזית עיסוק באתגרי צה”ל, תלמדו על פיקוד ודילמות ערכיות, תעברו אימונים גופניים, ניווטים, מסעות, ואפשרויות לגיוס משותף וגרעין נח”ל.
חיי קבוצה וקהילה– המכינה בנויה מקבוצות של 15 חניכים וחניכות. תתנסו בניהול אורח חיים עצמאי, וכמחזור תיצרו יחד הווי חיים ייחודי ועוצמתי. בואו להכיר חברים לכל החיים!
טיולים וסדרות– תפגשו עם קבוצות שונות המרכיבות את החברה הישראלית, תעברו סיורים בדרם ת”א וברחבי הארת להכרת ההיסטוריה, הגיאוגרפיה וההתיישבות על גווניה השונים.

מסבח”ה 

מסע בחברה הישראלית- המכינה הנודדת הראשונה בישראל!

הזדמנות לחוות מפגש ישראלי אמיתי. אתם מוזמנים להצטרף אלינו למכינה חצי שנתית מגוונת ומעורבת, בה תצאו למסע בין ישובים וקהילות שונות המספרות את הסיפור הישראלי של כולנו, תלמדו על נושאים מגוונים הקושרים לקהילות בפרט ולחברה הישראלית בכלל.
כחלק מקבוצת המכינה, תתארחו בכל פעם למשך חודש בקהילות שונות ברחבי הארץ וביניהן: הקהילה החרדית בצפת, עיירת פיתוח בנגב, קהילת יהודים יוצאי אתיופיה, המגזר הערבי בדיר אל אסד בגליל, יישוב ביהודה ושומרון וקיבוץ שיתופי סוציאליסטי. תחיו חיי קבוצה, שיתוף וניהול עצמאי. תעברו יחדיו תכנים ופעילויות אשר יכינו אותכם לקראת שירות משמעותי בצה”ל, סדרות, טיולים ועוד.

לפרטים נוספים פנו אלינו במייל
giyusim@bina.org.il
052-6017766